Esileht»XO'st lähemalt

XO'st lähemalt

XO BOATS – THRILL OF DRIVING!

XO on tugeva alumiiniumkere, klaastplastteki ja ülimoodsa disainiga paadid meie naabervabariigist, Soomest. Ühendades alumiiniumkere tugevused, kerguse ja muretuse klaasplastpaadi pakutava viisakuse ning mugavusega on XO-st saanud üks olulisemaid tegijaid tänasel paadimaastikul, teenides välja MOTORBOAT OF THE YEAR tiitli.

Kuigi XO on veel suhteliselt uus brand, siis selle taga on suurte kogemustega tegijad – disain on pärit Sakari Mattila (Paragon, Aquador) sulest ning insenertehnilised lahendused Jarkko Jämsenilt kellelt pärineb teiste hulgas viimane Soome presidendipaat.

Mudelivalikust leiate 6 paati pikkusega 20 kuni 27 jalga – nendest 4 on lahtised ning 2 kajutiga, moodsad nn. Pilothouse tüüpi paadid. Edasiviiva jõuna pakutakse nii päramootori kui sisepäramootorversioone, viimased on diiselmootorid.

XO sobib paadikasutajale, kellel on vajadus ning soov liikuda merel kiiresti punktist A punkti B ilmastikuoludest suurt sõltumata. Kered on meelega pikad ja kitsad, meenutades Ameerikamandri avamerepaate.

Sõiduomadustelt sobib alus hästi nii vabaaja sõidukiks kui pääste- või patrulltöödeks. Tänu kere eriliselt teravale põhjakujule (vööris on lausa 65 kraadine kaldenurk, ahtris 24 kraadi, kus konkurentidel pigem 20 kraadi ja vähem) ja üledimensioneeritud kereehitusele (põhi on tehtud 5 mm paksusega merealumiiniumplaatidest ning küljed 4 mm-st) on sõit kompaktne, vaikne ja ülimugav – seda peab ise kogema!

XO Boats